Monografija povodom 50 godina Univerziteta u Sarajevu – Farmaceutskog fakulteta donosi sveobuhvatan pregled razvoja, dostignuća i ključnih trenutaka u historiji fakulteta.
Kroz pažljivo odabrane tekstove i ilustracije, pruža uvid u evoluciju obrazovanja, istraživanja i doprinosa farmaceutskoj struci.
Ovo izdanje predstavlja podsjetnik na značaj tradicije, ali i poticaj za daljnji napredak i unapređenje nauke i obrazovanja.
Službenik za informiranje: Sekretar fakulteta Maja Skopljak, MA, iur
Kontakt e-mail:
- Indeks registar informacija
- Mišljenje uz Odluku o donošenju Vodiča
- Odluka o donošenju Vodiča za pristup informacijama
- Vodič za pristup informacijama koje su pod kontrolom FFSA
- Obrazac zahtjeva za pristup informacijama
IQPharm project is centered on raising the quality and modernization of pharmacy studies at public universities in Bosnia and Herzegovina including reinforcement of semi-structured experiential education (EE) in compliance with EU standards and regulations of higher education for regulated professions.
The introduction of new tools for the quality assessment of study programs (KREF) will enable the development of evidence-based recommendations for changes, modification and innovations of the existing methods of knowledge transfer, teachers’ didactic approaches and syllabi. The introduction of new system of knowledge assessment gained through the EE course (OSCE) will set equal standards at the national level for learning outcomes of pharmacy graduates. The E-platform will ensure modernization of EE monitoring.Intensive cooperation with EU partner institutions and mobilization of all relevant stakeholders in BiH is anticipated to explore potential new models and approaches to innovative teaching, learning and assessment methods, achieving high standards of educational process and learning outcomes in accordance with the labour market demands.
Zmaja od Bosne 8,
71000 Sarajevo
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Ime programa je inspirirano Muhammedom Celaleddinom koji je rođen 1207. godine u Belh Horasanu (danas na granici sa Afganistanom). Ime Mevlana koristili su sultan Veled, Sems-i Tebrizi i njegovi sljedbenici i univerzalni je simbol identifikacije sa njim. Ljudima sa Zapada poznat je kao Rumi. |
|
Sve informacije o dostupnim programima, konkursima, načinu prijave i ostalim informacijama o mobilnosti u okviru MEVLANA programa možete dobiti od Prodekana za međunarodnu saradnju. |
|
Sve informacije na engleskom jeziku o programu The Council of Higher Education |
Erasmus+ je program Evropske Unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade, i sport za period 2014–2020. Programom Erasmus+ pružat će se podrška transnacionalnim partnerstvima među ustanovama i organizacijama u području obrazovanja, osposobljavanja i mladih kako bi se potaknula saradnja i povezala područja obrazovanja i rada te tako pokušale smanjiti razlike u vještinama s kojima se suočavamo u Evropi.
Student provodi jedan do dva semestra u inostranstvu gdje prati, sluša i polaže ispite iz predmeta koji bi mu se, prema ranije ustanovljenim pravilima i uputama, trebali priznati na matičnom fakultetu.
Akademsko osoblje odlazi na partnerski univerzitet kako bi držao predavanje, započeo pregovore o zajedničkim akademskim aktivnostima ili dao inicijativu za započinjanje saradnje na zajedničkom studijskom polju.
Administrativno osoblje koristi mobilnost u cilju dodatnog usavršavanja i usvajanja iskustava iz istih ili sličnih službi na partnerskom univerzitetu. Vrlo često se ova mobilnost koristi radi prisustvovanja staff weeku - sedmici obuke administrativnog i akademskog osoblja iz područja internacionaliazcije.
Sve informacije o dostupnim programima, konkursima, načinu prijave i ostalim informacijama o mobilnosti u okviru Erasmus+ programa možete dobiti od Prodekana za međunarodnu saradnju.
Erasmus+ CBHE projekat pod nazivom ,,Innovating quality assessment tools for pharmacy studies in Bosnia and Herzegovina“ – IQPharm koordiniše i provodi Farmaceutski fakultet pod vodstvom prof.dr. Tamera Bege. U okviru projekta planirana je zajednička saradnja četiri farmaceutska fakulteta iz Bosne i Hercegovine (Univerzitet u Sarajevu, Univerzitet u Banja Luci, Univerzitet u Tuzli, Sveučilište u Mostaru) sa farmaceutskim fakultetima u Hrvatskoj (Sveučilište u Splitu), Srbiji /Univerzitet u Novom Sadu), Italiji (Univerzitet Chieti-Pescara) i Irskoj (Univerzitet u Dablinu).
IQPharm pratite putem web stranice http://erasmus-iqpharm.com/ i putem društvenih mreža:
Page 1 of 2